İzmir de seyahat acentaları

İzmir de 400 ün üzerinde seyahat acenta sının büyük çoğunluğunun sıkıntı yaşadıkları müşteri portföyünün eğlence ağırlıklı ve alışılagelmiş olan grup toplayanlar ile birlikte katılım sağlamalarıdır. Tur ve gezilere katılım sağlayan genel ağırlıkta bayanların gruplar oluşturmaları ve bu grupları genelde tur yapmakta olduğunu belirten, çevresince bilinen kişiler kanalı ile gitmek istemeleridir.

Seyahat acentaları bu konuda gereken alt yapıyı sağlayamamış olmakla birlikte bu gruptoplayanların grup indirimleri ile taraflarına çekmeleri çabasını yapmaları,bireysel katılım teşvikleri ve tanıtımlarında çalışma içine girmemeleridir.

Gezi kültürünü, kültürel ve toplulukların çeşitliliği mantığını daha tam olarak benimseyemediğimizden olsa gerek; genelde gezilen yerlerin tarihi dokusu, geçmiş medeniyetlerin yaşam, tarz ve şekillleri anlam taşıyan unsurlarını özelliklerini inceleme, öğrenme, değerlendirme yerine araç koltuklarının kolçaklarının sağlamlığı, ön koltukta gitme veya araç görsel görünümünü, araçta oynayabilmek için ses müzik sistemlerinin kalite ve detaylarını önemsemektedirler. Yetişmekte olan genç nesiller bu katılımlarda bir nebze de olsa değişiklik göstermekle birlikte gruplara uyum sağlamak zorunda olanlarda çoğunluk olmaktadır.

Araç sahiplerinin büyük çoğunluğu birer seyahat acentası gibi grup toplayanları fiyatları kırmak, acenta sağlamak vs. gibi vaatler ile sürekliliklerini sağlamaları, acenta görevlerinde tanışıklıklar sağlayıp irtibatlarının devam ettirmeleri de ayrı bir tartışma konusudur.

İzmir defaaliyet gösteren gezi ve turlar ağırlıklı firmalar çeşitli sosyal medya tanıtımları duyuru ve paylaşımlarla katılımcılara ulaşmak için çaba harcamaktadırlar. Seyahat ve gezi tanıtımları bayanların gün ve toplantılarında bilindik grup toplayanlar daha etkili olmakta birlikte gidelim eğlenelim düşünceleri ile daha etkin olmaktadırlar.

Martı tur turizm (izmir mt tur seyahat acentası) olarak kurulduğu günden bu yana tüm acentalara bu konuda bilgi paylaşımları ile daha kültürel, daha nezih, daha ekonomik turları çabalarımız ile oturtmamız gerekmek teliğini belirtmektedir.

One Reply to “İzmir de seyahat acentaları”

  1. Martı tur ve ekibini kutluyorum,rehberleri bayağı donanımlı ve güleryüzlü.fiyatlarda uygun.verdikleri sözü tutuyorlar.devam böyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vevor vinyl cutter